Shorts anima võistlusprogramm

Animaprogrammi võistlusfilmid julgustavad loovat suhtumist peaaegu ainulaadsetes olustikes, alustades kaugetest galaktikatest ja lõpetades tavaliste kortermajade, koolide ja haiglatega; nad ei paku põgenemisteed, kuid nad viivad meid teerajale, mis on esteetilises ja narratiivses mõttes väärt järgimist. Oma koht on võistlusprogrammis ka väärt lasteanimal, mis esmakordselt võistleb eraldi kategoorias.

Shorts lühifilmi võistlusprogramm

Võistlusprogramm toob kokku maailmatasemel lühifilmid üle terve maailma, pakkudes publikule rõõmu, kurbust, armastust ja naeru. Vaata ja veendu, et maailm ei ole üksildane paik.

Shorts New Talents võistlusprogramm: anima

Maailmas on plahvatanud uute rahvusvaheliste animatalentide laine. Neil on kinokunstile juba kindlad vaatenurgad, mis on valmis küsima, uurima, nalja tegema ning esitlema uusi esteetilisi lahendusi traditsiooniliselt käsitletud teemadel. Filmides on keerukad, kordamööda kaasaegsed ja nostalgilised; intiimsed ja ülekaalukad lood näiliselt lagunevast maailmast.

Shorts New Talents võistlusprogramm: lühifilm

Tihtilugu juhtub nii, et parimad ideed tulevad inimestelt, kes ei ole pidanud kannatama aastatepikkuse asjatundlikkuse all, mis võib neid üsna kergesti küüniliseks muuta. Selle asemel võime leida värskeid perspektiive just filmitegijatelt, kes on noored või alles alustavad oma teekonda. Filme võib kõhklusteta pidada tipptasemel kinokunstiks, mille autorid suunavad filmitööstuse tulevikku.

Shorts rahvuslik võistlusprogramm

Nagu kõik suurepärased riiklikud kinod, säilitavad ka Eesti filmid kultuurilises mõttes midagi erilist, suutes samal ajal resoneerida ka rahvusvahelisele publikule. Filmidega, mille on kas eestlased teinud välismaal või välismaalased Eestis, näitab Rahvuslik võistlusprogramm kaasaegse Eesti kino mitmekesisust ja elujõulisust.