Programm

Shorts
Shorts Panoraam

Žanr

lühifilmid, sotsiaalsed teemad, ühiskondlikud teemad

Araabia fookus: lühifilm

Arab Focus: Live-Action
Araabia fookus: lühifilm

Synopsis

Selle aasta PÖFFi fookusprogrammist inspireerituna soovib tänavune valik anda pildi araabia maade viimaste aaste väljapaistvamate talentide ja lühifilmide hetkeseisust, mitte keskenduda üksnes retrospektiivile.

Lääneeurooplase jaoks seostuvad araabia maadega teatud klišeed, mida on raske murda, ning seda programmi kokku pannes said mitmed klišeed kahtluse alla seatud. Ehkki siinsed filmid keskenduvad sellistele tõsistele teemadele, nagu okupatsioon, rahvuslik identiteet ja soolise võrdõiguslikkuse poliitika, leidub filmides ka inimlikku soojust ja peent satiiri.

Kino annab suurepärase võimaluse näha teistsuguseid kohti ja inimesi, kuigi sõna „teistsugune” võib olla problemaatiline, kuna viitab justkui mingisugusele ületamatule kuristikule. Lisaks andekate filmitegijate loomingu tutvustamisele aitavad need filmid nimetatud kuristikku ületada, kuna kultuuriliste ja poliitilistele eripärade kõrval on neis palju sellist, mis meid inimestena ühendab.

Teel lõunasse

Vastabiellunud paar külastab esimest korda peigmehe kodulinna, Saudi Araabia lõunaosas asuvat pisikest küla, kus nad tähistavad oma abielu. Pabinas ja meeleheitlikult langude heakskiitu otsides võtab pruut Ayah vastu julge otsuse, samas kui tema abikaasa Nader üritab tegeleda tagajärgedega. Värske suhe pannakse esimest korda proovile.

Kontakt

Üksinda riigipiiril elav snaiper tulistab põgenikke, kes üritavad piiri ületada, ning võtab nende isiklikud esemed endale, et elus püsida. Ühel päeval leiab ta ohvri sõjapäeviku salvestise ja hakkab seda kuulama.

ESITLEJAD

SOTSIAALMEEDIA

TIIM

TÄNAME

© 2019 NGO Black Nights Film Festival

Register Code: 80044767 / KMKR: EE100520914 / IBAN: EE791700017002751609