Programm

Shorts
Shorts Panoraam

Žanr

poliitiline satiir, sotsiaalsed teemad, ühiskondlikud teemad

Brexit: Keeping Calm and Carrying On

Brexit: Keeping Calm and Carrying On
Brexit: Keeping Calm and Carrying On

Synopsis

Kulub aega, enne kui kino jõuab oluliste päevakajaliste probleemide lahkamiseni. Briti filmitegijad alles asuvad tõsisemalt käsitlema Brexitit ja seda, mis seisu see Suurbritannia jätab. Lühifilmid tabavad märki kiiremini ning praeguseks on juba mitmeid filme, mis seda teemat käsitlevad.

Programmi kokku pannes üllatas see, et tõsiste draamade kõrval on mitmeid filme, mis toetuvad absurdile ja mustale huumorile. Nii mõneski mõttes on see väga britilik tegutsemisviis: milleski kaheldes naera sellele näkku. Brexiti põhjuseid ja tagajärgi vürtsitatakse küllusliku võllahuumori ja õilmitseva absurdiga.

Need, kes mind ei tunne, ei pruugi teada, et olen inglane, ega varja, et minu arvates on Brexit lauslollus, mis alandab kõiki, kes sellega seotud on. Isegi, kui sooviksin panna kokku harmoonilist ja õiglast programmi, oleks see peaaegu võimatu, sest kõik saadaolevad filmid ei kajasta mitte niivõrd kaasaja poliitilisi mahhinatsioone, kuivõrd heidavad nalja kahekskistud riigi ja selle absurdsuse üle.

Nuhtlus

Kui vääritimõistetud referendumi tulemusena on 50,9% vastanutest selle poolt, et tuua tagasi surmanuhtlus poomise läbi, kohtub grupp noori kogenematuid riigiametnikke esimest korda oma uuel töökohal surmanuhtlusministeeriumis. Jääb nende otsustada, kas nad annavad briti rahvale tagasi kontrolli... tuues tagasi surmanuhtluse.

ESITLEJAD

SOTSIAALMEEDIA

TIIM

TÄNAME

© 2019 NGO Black Nights Film Festival

Register Code: 80044767 / KMKR: EE100520914 / IBAN: EE791700017002751609