Programm

Shorts
Põhjusega mässajad

Žanr

animatsioon, eksperimentaal, lühifilmid

Lühikesed mässajad

Rebels With Their Shorts
Lühikesed mässajad

Synopsis

Tihti on lühifilmi tegemine vastuhakuakt. Lühifilmižanr ei mahu sageli filmitööstuse tüüpilistesse raamidesse, kuna sel puudub kommertslik kandevõime, sest meediumi põhieesmärk on eksperimenteerida ja nihutada traditsioonilise kino piire. Kõik siinsed filmid ei kehasta vastuhakku mitte üksnes sisu ja vormi poolest, vaid annavad ka publikule võimaluse olla üks esimeste seast, kes saavad tutvuda filmitegijatega, kelle julge ja provokatiivne hoiak murravad järgnevatel aastatel filmimaailma reegleid.

Käesolevad filmid osalevad Pimedate Ööde Filmifesivali võistlusprogrammis „Põhjusega mässajad”, mis on pühendatud tavapärase filmitootmise võtteid trotsivatele linateostele. Igal osaleval lühifilmil on võimalus võita Põhjusega mässaja lühifilmi eriauhind.

ЮНАК [juˈnʌk]

Rež Georgi Stamenov, Bulgaaria, 2019, animatsioon, 8 min

ЮНАК [juˈnʌk] on sõna, mida kasutatakse tihti Bulgaaria folklooris, et kirjeldada vapraid ja vankumatuid noori. Film kujutab jadamisi „ebavajalikke mälestusi” režissööri lapsepõlvest: meenutusi, mis pole seotud ühegi olulise sündmusega, kuid on ebavajalikul moel salvestunud tema ajju.

KONTRAPUNKT

Rež Ivan Koroman, Bosnia ja Hertsegoviina, 2019, mängufilm, 24 min

Kohaliku valitsuse perekonnaseisuameti büroos neoontulede valguses ei toimu kunagi midagi uut. Büroo juhataja ja töötajad rühivad läbi rutiini, kuni üks töötajatest otsustab status quo lõhkuda.

ISA, LAPS JA EMA

Rež Luca Arcangeli, Itaalia, 2019, mängufilm, 10 min

Stseen filmist õhutab last oma isa vastu mässu tõstma. Isa põhjustatud terrori tõttu sulgub laps üksindusse. Tema turvaline paik on fantaasiamaailmas, mis annab talle jõudu võidelda isa tekitatud vägivalla vastu.

METSIK WILL

Rež Alan King, Austraalia, 2019, mängufilm, 13 min

Kohalik koerapüüdja William Page leitakse sihitult mööda tänavaid hulkumas ning viiakse politseijaoskonda. Olukord muutub peagi maapealseks põrguks.

KUUMARABANDUS

Rež Edgar Morais, Portugal, 2019, mängufilm, 8 min

Ühel kuumal, palavikulisel päeval teeb teismeline Claire koolist poppi, et kohtuda sõpradega metsas, kus tema mälestused, traumad ja ihad sulanduvad pisarate, higi ja spermaga, peegeldades selle põlvkonna seksuaalset ja eksistentsiaalset segadust.

MA VAENE MEES

Rež Bastian Wilplinger, Austria, 2019, mängufilm, 17 min

Enesehaletsuse ja süümepiinade suletud ringi langenud mees püüab leida leevendust kõrgemale entiteedile andudes.

SUREVATE KALADE VAIKIMINE

Rež Vasilis Kekatos, Prantsusmaa, 2018, mängufilm, 19 min

Makis on kalafarmi töötaja. Ühel hommikul tööle minnes saab ta teate, et ta suri eelmisel päeval. Pärast luhtunud katseid tõestamaks, et ta on siiski elus, lepib ta oma saatusega. Viimased päevad enne oma matuseid veedab ta armastatud kanaarilindudele uut kodu otsides.

ESITLEJAD

SOTSIAALMEEDIA

TIIM

TÄNAME

© 2019 NGO Black Nights Film Festival

Register Code: 80044767 / KMKR: EE100520914 / IBAN: EE791700017002751609