Late Night Love: Huumor, hullus ja fetišid
Uudis

“Late Night Love” sessioonid on PÖFF Shortsil ikka ühed rahvarohkemad olnud. Hilisõhtused erootilised, seksuaalsust uurivad või lihtsalt tavapärasest pisut “eksplitsiitsemad” filmid on lisaks julgele teemavalikule tihti teostatud ka eksperimentaalsemas tehnikas ning pakuvad publikule hea annuse huumorit. Ei ole erandiks seegi aasta – “Late Night Love” programmi valitud 9 filmi seast leidub midagi igale maitsele.

Ühe mõttelise paari moodustavad siin animeeritud dokumentaal “Dick Picks!” (2019), mis nimele vastavalt uurib sugutiklõpsude fenomeni tagamaid, ja “Flora” (2018), mis koosnebki vaid üliesteetiliselt esitatud, kuid anatoomiliselt täpsetest mees- ja naissuguelundite mudeleist. Esimene neist otsib vastuseid kohast, kuhu kogunevad tänapäeva helgemad pead – Redditist – ja taaslavastab sealsed jutulõimed näitlejate ja animatsioonitehnika vahendusel. Teine arutleb poolpoeetilises-poolfilosoofilises laadis vagiinade ja peeniste tõmbe- ja tõukejõu üle. ”Floraga” üsna ühte sammu astub ka lühifilm** “Eve”** (2019), mis näitab lähiplaane puudutustest – kangas vastu nahka, libisev kangas, voogamine ja ühtesulamine meie füüsilise kehaga. Naudingud, kehalisus ja tajud on kõigi kolme fookuses.

Omaette kolmiku moodustavad ka programmi live action lühifilmid –** “Paola soov”** (2019),** “Sukeldumine” (2019) ja “Verine Mary”** (2018). Kõik need on mõneti fetišifilmid, uurides, kuidas oma hirmude ja tabude ületamine aitab jõuda uute rõõmudeni. Neist kolmest on ehk põnevaim Kasahstani päritolu Berliinis elava filmitegija Zhanna Alshanova “Paola Soov”, kus on tunda isikupärase filmikeele otsimist ja väljakujunenud tavadest loomingulisemat loojutustamist. “Sukeldumine” ja “Verine Mary” tallavad pildiliselt juba sissekäidud radu. Ka lood sellest, kuidas algul piinlikuks kujuneda ähvardav situatsioon hoopis sooja vastuvõtu leiab, suuri üllatusi ei paku.

Viimane kuldne trio on värviliste, psühhedeelsete ja pisut hullumeelsete animatsioonide päralt. “Sinu tulevik” uurib läbi isikustatud tähtkujude, kas meie armuelu on taeva poolt ette määratud. Film, milles esineb masturbeeriv kala, sokujalgadel hiidõun ja strap-on ükssarvega stripparist delfiin, on sama jabur kui Postimehe horoskoop ning annab tõstatatud küsimustele sama täpseid vastuseid.

Sürrealismi maailmas toimetab ka “Märg on!” (2018), mille kangelanna on omamoodi demiurg – tema ekskrementidest sirguvad porgandid ja kehamahladest saab eluandev vihm. Kas söömisest, roojamisest ja seksuaalsetest naudingutest aga piisab, et maailma käimas hoida?

Valiku viimaseks filmiks on ** “Tandem” **(2019), mis uurib mitte-seksuaalsel suhtel põhineva partnerluse võimalikkust. Filmi vaieldamatuks trumbiks on heegeldatud eriefektid ja saksofoni mängiv kass.

Treiler: