Shorts lühifilmide võistlusprogrammide žürii

Martti Helde (Eesti) on noor autor, kes on tuntud oma julgete ideede ning oma uuendusliku lähenemise poolest vormile ja filmikeelele. Ta on õppinud nii filmi- kui teatrilavastamist ning   tema käekirja iseloomustab võime siduda omavahel keerukaid ning mitmekesiseid meediume. Martti on lavastanud mitmeid lühifilme ning reklaame. Tema esimene täispikk film Risttuules” (2014) on pälvinud mitmeid auhindu ning oli esimene Eesti film, mis valiti maineka Toronto filmifestivali põhiprogrammi. Martti teine täispikk film Skandinaavia vaikus” (2019) linastus hiljuti Karlovy Vary filmifestivalil East of the West” võistlusprogrammis.

Kathleen McInnis (USA) on programmikoostaja/kuraator, loovprodutsent ja strateegiline publitsist. Ta tegeleb uute talendikate filmitegijatega ning aitab neil ühendada loomingu ja ettevõtlusega seotud eesmärke. Kathleen tegeleb filmitegijate võrgustiku laiendamisega, toetab nende profiili arendamist projektide algusfaasist kuni tuntud festivalidel toimuvate maailmaesilinastusteni välja.

Kathleen on olnud Palm Springs ShortsFesti juht ning Aspen Shortsi programmijuht. Ta on töötanud programmikoostajana Hot Docs ja Tribeca filmifestivalidel. Praegu korraldab ta Seattle'i filmifestivalil New Work in Progress foorumit.

Kathleen on olnud mitmete festivalide žűriides (sh Norra lühifilmide festival Grimstad, Winterthuri festival Šveitsis) ning töötanud mentorina Berlinale festivali Talent Campusel, Rotterdami filmifestivalil Cinemart, Loov Euroopas ning paljude teiste festivalide juures.

Ingvar Sigurdsson (Island) on näitleja, stsenarist ja produtsent. Tema hiljutiste tööde hulgas on filmid White White Day” (Ingimundur), Sparrows” (Gunnar) ja Of Horses and Men” (Kolbeinn). Lisaks neile veel suurstuudiote filmid Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald”, Justice League” ja Everest” ning teleseriaal Trapped”. Ingvar on pälvinud  mitmeid auhindu, sh Euroopa Filmiauhindade parim Euroopa näitleja ning saanud seitsmel korral Islandi parima näitleja Edda auhinna. Ingvar on osalenud Berliini filmifestivalil Euroopa uute talentide programmis European Shooting Star”. 

Shorts anima võistlusprogrammide žürii

Chiara Magri (Itaalia) on Centro Sperimentale di Cinematografia animatsiooniosakonna õppejuht. Ta  vastutab nii programmi kui diplomitööde projektide eest, mis on toonud koolile nii kohaliku filmikriitikute ühingu kui Emile (European Animation Award) ja  Corto d'Argento auhindu. Chiara oli rahvusvahelise animafilmide organisatsiooni Asifa Italia peasekretär. Ta on töötanud ka programmikuraatorina, korraldanud näitusi ja iga-aastast kunsti ja animatsiooni konverentsi „Incontri Arte Animazione” Torino Moodsa Kunsti galeriis. Ta annab seminare animatsiooni esteetikast ja ajaloost, on avaldanud erialaseid artikleid ning juhtinud animatsioonitööstust analüüsivaid küsitlusi riiklikule televisioonile. Chiara on osalenud mitmete festivalide žüriides ja valikukomiteedes.  

Nicolas Khabbaz (Liibanon) on programmikuraator, produtsent ja akadeemik. Ta on NDU rahvusvahelise filmifestivali ja Batroun Mediterranean Film Festivali programmijuht ning Liibanoni Notre Dame’i ülikooli audiovisuaalsete kunstide osakonna juht. Nicolas on produtseerinud üle tosina lavastuse ning osalenud mitmetel festivalidel filmitegija, žüriiliikme ja kuraatorina. 

Ta on produtseerinud ja koos teistega kirjutanud täispikki filme (Waynon”, Void”) ja mitmeid auhinnatud lühifilme. Tema film On the Ropes” (2016, Manon Nammour) esilinastus Locarno festivali võistlusprogrammis ning tema uusim film Barakat” (2019, Manon Nammour) esilinastus 2019. aasta Toronto filmifestivalil. 

Oma doktoritöös uuris Nicolas väikeste riikide identiteedi küsimusi, kirjutades Liibanoni filmist ja kultuurilisest identiteedist.

Sander Joon (Eesti) on filmitegija, kelle filmid on võitnud auhindu mitmetelt rahvusvahelistelt filmifestivalidelt. Tema viimane lühifilm Sounds Good” (2018) võitis Stuttgarti rahvusvahelisel animatsioonifestivalil (ITFS 2019) tudengikategoorias peaauhinna. Sander töötab hetkel BOP! animatsioonistuudios animaatori ja disainerina.

Rahvusliku võistlusprogrammi žürii

Eva Näripea (Eesti) on Rahvusarhiivi filmiarhiivi direktor ning Teise maailmasõja järgsele Eesti ja Ida-Euroopa filmikunstile spetsialiseerunud filmiteadlane.

Marina D. Richter (Serbia, Austria) on filmikriitik, ajakirjanik ja kirjanik. Ta on kultuurikorrespondent Serbia päevalehes Politika, kirjutab Austria filmiajakirjale Celluloid, nädalalehele Vreme, Eesti kultuurilehele Sirp, Slovakkia väljaandele Film.sk ning Horvaatia uudistelehele Lupiga. Marina kirjutisi on avaldanud ka Cineuropa, Euroopa Filmiakadeemia Close-up, XXZMagazin, Morgen ja Monitor. Marina on võrguväljaande Ubiquarian, mis keskendub lühifilmide ja -dokumentaalide kajastamisele, asutaja ja peatoimetaja.

Marija Milovanovic (Austria) töötab kultuurikorraldajana Viinis. Ta oli Viini Lühifilmiagentuuri üks juhtidest, kes tegeles lühifilmi laiema tutvustamisega. Ta on 2008ndast aastast töötanud Austria ainsa Oscari akrediteeringuga lühifilmifestivali VIS Vienna Shorts juures. Lisaks on ta üks Fiction&Documentary“ võistlusprogrammi juhtidest ning koordineerib filmitööstusele suunatud üritusi. Tänu BKA kultuurikorralduse stipendiumile on Marija töötanud Hollandis lühifilmide levitaja Some Shortsi juures. Ta on üks agentuuri LEMONADE FILMS loojatest, mis tegeleb festivali strateegiate ning filmileviga, keskendudes Austria lühimängufilmidele, -dokumentaalidele ja VR filmidele.

ESITLEJAD

SOTSIAALMEEDIA

TIIM

TÄNAME

© 2019 NGO Black Nights Film Festival

Register Code: 80044767 / KMKR: EE100520914 / IBAN: EE791700017002751609