Tantsufilmide kogumik: kineetilised jutustused
Uudis

Kuuest tantsufilmist koosnevas kogumikus mängivad narratiivid allegooria, ühiskonnakriitika ning tegelikkuse abstraktsusega. Nende filmide esteetiliste lähenemiste ja stiilide vahel saab leida elegantseid ühisjooni, mis moodustavad kokku ainulaadse kinoelamuse.

“Fibonacci” (Tsehhi, Tomáš Hubáček & Marie Gourdain) autorid on jätnud tühimiku, millega antakse publikule võimalus tõlgendamise ja avastamise kaudu filmiloomes osaleda. Filmis sulatab illustratiivne maastik kokku laitmatu puhtuse ja idülli ning aktiivse impulsi, mille annab grupp inimesi, kes hõljuvad läbilõikava silmapaari pilgu all läbi sellesama maastiku.

Film “Eraldatult me skrollime” (Suurbritannia, Klaas Diersmann & Pepe Ubera) mõtiskleb graatsiliste peenviimistletud visuaalide ja mitmekesise liikumisega kaasaegse ühiskonna üle, kus tehnoloogia on osa igapäevasest pendeldamisest, ning “Roosa kutsung” (Venemaa, Denisa Anastasiu, Catalin Rugina & Maria-Luiza Dimulescu) kasutab vanaaegsete videomängude hõngu ära, et veidi vallatult kujutada erinevate eluetappide kasvuraskusi.

Filmikeel annab meile vabaduse rännata hüpnootilistesse paikadesse. Film “Mine!” (Itaalia, Vittorio Campanella & Emanuele Piras) viib vaataja läbi väikelinna, kus igapäevasest tegutsemisest saab rõõmus kogemus ning “Simulaakrum” (USA, Curry Sicong Tian, Cailyn Rice, Taylor Unwin, Bella Allen & Elise Monson) ümbritseb publiku tekstuuride, värvide ja ebareaalsete kujudega, muutes hämmastavad arvutigraafika visuaalid koreograafia üheks osaks.

Mõttearendus linna, tühja ruumi ning inimkeha vahelise suhte teemal on Lühifilmis “Piiritlemine” (Tsehhi, Tereza Vejvodová & Markéta Jandová) üksikasjalik ning tähelepanelikult üles filmitud, jälgides noort naist uue korteri otsinguil ning neid kokkupuuteid, mis sellega seotud.

See hoolikalt valitud kogumik tantsufilme annab võimaluse olla lähedalt tunnistajaks sellele, mis juhtub kui kokku puutuvad tantsuproov, koreograafiline teos ning filmikeel. Pildi, heli ja liikumise vaheline sümbioos kujutatab inimkeha väljendusrikkuse ja emotsiooni edasikandjana.

Israel Bañuelos

"Tantsufilmid: kineetilised jutustused" filmiinfo
Kinopiletid
Veebikino piletid