Festivalist

PÖFF Shorts on Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestival, mis keskendub lühifilmidele ja animatsioonidele, tuues publiku ette viimase aasta uusimad, põnevaimad ja julgeimad filmiteosed. Festivalil on kolm võistlusprogrammi – rahvusvahelised lühifilmi ja animatsiooni programmid ning rahvuslik võistlusprogramm. Kolm žüriid annavad välja viis auhinda, nende hulgas parima tudengifilmi auhinna nii animatsiooni kui mängufilmi kategoorias.

Alates 2020. aastast on PÖFF Shorts Ameerika filmiakadeemia poolt tunnustatud festival. Parima lühi-, parima lühianima- ja parima Eesti filmi tiitli võitjatel õigus kandideerida Ameerika filmiakadeemia auhinnale.

Euroopa Filmiakadeemia (EFA) poolt tunnustatud festivalina esitab PÖFF Shorts alates 2019. aasta sügisest igal aastal ühe filmi oma programmist EFA nõukogule, kes omakorda valib neist välja 5 nominenti parima Euroopa Lühifilmi auhinnale. PÖFF Shorts on ka BAFTA kvalifikatsiooniga festival ja Short Film Conference võrgustiku liige.

Pimedate Ööde filmifestivalist

PÖFF on üks suurimaid Põhja-Euroopa filmifestivale, mis toob iga aasta novembris maailmakino värskemad ning haaravamad palad ühes rahvusvaheliste filmitegijatega koju kätte.

PÖFFi raames toimub novembris PÖFF Shortsi kõrval ka laste- ja noortefilmide festival Just Film, Tartu PÖFF ning 2019. aastast alates ka KinoFF. Ülejäänud aasta sees toimub PÖFFi raames veel Tartuff ja HÕFF.