Shorts @ PÖFF 2020

SHORTS ANIMA VÕISTLUSPROGRAMM

Animaprogrammi võistlusfilmid julgustavad loovat suhtumist peaaegu ainulaadsetes olustikes, alustades kaugetest galaktikatest ja lõpetades tavaliste kortermajade, koolide ja haiglatega; nad ei paku põgenemisteed, kuid nad viivad meid teerajale, mis on esteetilises ja narratiivses mõttes väärt järgimist. Oma koht on võistlusprogrammis ka väärt lasteanimal, mis esmakordselt võistleb eraldi kategoorias.

SHORTS LÜHIFILMI VÕISTLUSPROGRAMM

Võistlusprogramm toob kokku maailmatasemel lühifilmid üle terve maailma, pakkudes publikule rõõmu, kurbust, armastust ja naeru. Vaata ja veendu, et maailm ei ole üksildane paik.

SHORTS NEW TALENTS VÕISTLUSPROGRAMM: ANIMA

Maailmas on plahvatanud uute rahvusvaheliste animatalentide laine. Neil on kinokunstile juba kindlad vaatenurgad, mis on valmis küsima, uurima, nalja tegema ning esitlema uusi esteetilisi lahendusi traditsiooniliselt käsitletud teemadel. Filmides on keerukad, kordamööda kaasaegsed ja nostalgilised; intiimsed ja ülekaalukad lood näiliselt lagunevast maailmast.

SHORTS NEW TALENTS VÕISTLUSPROGRAMM: LÜHIFILM

Tihtilugu juhtub nii, et parimad ideed tulevad inimestelt, kes ei ole pidanud kannatama aastatepikkuse asjatundlikkuse all, mis võib neid üsna kergesti küüniliseks muuta. Selle asemel võime leida värskeid perspektiive just filmitegijatelt, kes on noored või alles alustavad oma teekonda. Filme võib kõhklusteta pidada tipptasemel kinokunstiks, mille autorid suunavad filmitööstuse tulevikku.

SHORTS RAHVUSLIK VÕISTLUSPROGRAMM

Nagu kõik suurepärased riiklikud kinod, säilitavad ka Eesti filmid kultuurilises mõttes midagi erilist, suutes samal ajal resoneerida ka rahvusvahelisele publikule. Filmidega, mille on kas eestlased teinud välismaal või välismaalased Eestis, näitab Rahvuslik võistlusprogramm kaasaegse Eesti kino mitmekesisust ja elujõulisust.

Shorts Alternatiivid

Lühivormide mängumaalt leiab kavalat žanrikino, lummavat tantsufilmi ja ootamatuid vaatepunkte elule meie ümber. Shortsi alternatiivid on julge ja pretensioonitu avastusrõõm sellest, kui kaugele ja madalale, sügavale ja pööraseks me suudame minna.

Shorts Panoraam

Tänapäeval võib kõik kalandusega seotu juba eos kõlada kohatult, kuid mõtleme vaid parimat, kui ütleme, et Panoraami programm heidab välja laia võrgu tabamaks peenemaid detaile. Tulemus on intrigeeriv segu inimlikest lugudest, globaalsetest väljakutsetest ja universaalsetest probleemidest. Inspireeritud meile olulistest teemadest ning Pimedate Ööde filmifestivali fookusriigist, Panoraami programmi eesmärk on heita valgust maailma hetkeolukorrale, et vaatajat nii innustada kui ka talle väljakutse esitada.

Öökino

Legendaarsest "Öökino" programmist, mis annab unistele särtsu ja unetutele kosutust, leiab „Vitamiinilaksu” komöödiaid, lühikesi õuduslugusid HÕFFilt ning palju-palju hullumeelsust.

Lühikesed mässajad

Tihti on lühifilmi tegemine vastuhakuakt. Lühifilmižanr ei mahu sageli filmitööstuse tüüpilistesse raamidesse, kuna sel puudub kommertslik kandevõime, sest meediumi põhieesmärk on eksperimenteerida ja nihutada traditsioonilise kino piire. Kõik siinsed filmid ei kehasta vastuhakku mitte üksnes sisu ja vormi poolest, vaid annavad ka publikule võimaluse olla üks esimeste seast, kes saavad tutvuda filmitegijatega, kelle julge ja provokatiivne hoiak murravad järgnevatel aastatel filmimaailma reegleid. Käesolevad filmid osalevad Pimedate Ööde Filmifesivali võistlusprogrammis „Põhjusega mässajad”, mis on pühendatud tavapärase filmitootmise võtteid trotsivatele linateostele. Igal osaleval lühifilmil on võimalus võita Põhjusega mässaja lühifilmi eriauhind.

DOC@Shorts

Ükskõik kui palju ka ei üritaks, reaalsuse eest pole võimalik põgeneda. Küll aga on võimalik täielikult muuta oma nägemust reaalsusest. Ehk on just lühidokumentaal parim vahend avardamaks oma arusaamu suurest ja tundmatust maailmast. See annab suurepärase võimaluse astuda oma naabrite kingadesse ilma, et peaks nendes kuigi kaua ringi käima.

SHORTS LASTEANIMA VÕISTLUSPROGRAMM

Esmakordselt PÖFF Shortsil võistlevad lastele ja peredele mõeldud animafilmid üle terve maailma.