Shorts @ PÖFF 2020
Baltic Pitching Forum 2021 ootab uusi filmiideid
Uudis
Pöffihunt

BFP on filmitööstuse sündmus, mille eesmärk on edendada Eesti, Läti ja Leedu lühifilmi projektide tuntust Euroopa turul, samal ajal propageerides Balti regiooni ning filmitegijaid.

Baltic Pitching Forumile on oodatud Eestis, Lätis ja Leedus tegutsevad režissöörid ja/või produtsendid, kellel on ette näidata vähemalt üks lõpetatud film ning kes arendavad oma järgmist rahvusvahelisele publikule suunatud, kuni 30 minuti pikkust lühimängufilmi, animatsiooni või hübriidi. Komisjon valib välja üheksa lühifilmi projekti – kolm igast osalevast riigist. Lisaks osalevad valitud projektid ühest külalisriigist, milleks sellel aastal on Rootsi.

Valitud projektide esindajad kutsutakse koolitusele ja oma ideid esitlema. Ka neile, kelle projekt ei osutunud valituks, on võimalus osaleda üritusel vaatlejana. Parim projekt saab auhinnaks võimaluse osaleda Euroopa lühifilmide kaastootmisfoorumil Euro Connection mis toimub Clermont-Ferrandi rahvusvahelise lühifilmide festivali raames veebruaris 2022. Teise koha projekt saab õiguse osaleda Itaalias rahvusvahelisel lühifilmide turusündmusel Torino Short Film Market.

Baltic Pitching Forumil osalemise avalduste esitamise tähtaeg on 30. juuli 2021.