Eesti Lastekirjanduse Keskus ja PÖFF Shorts näitavad animafilme lastele
Uudis
Pöffihunt

Lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shortsi lasteanimatsioonide programm on seiklusi täis. Eestikeelse dublaažiga linastuvad filmid valis tänavu välja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

„Hea pildiraamatu puhul peame võrdselt oluliseks nii teksti, pilti kui ka loo ideed ja kompositsiooni. Usun, et ka filmi puhul on need komponendid võrdselt olulised, et tekiks hea ja tugev animateos, mis lapsi kõnetaks. Hea valik sai!" tõdes Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor Triin Soone.

Rahvusvahelisse lasteanima võistlusprogrammi valiti 12 filmi kaheksast riigist, Prantsusmaast Lõuna-Korea ja Soomeni. Rahvusvahelise esilinastuse teeb Chen Yangi film "Punane" (Saksamaa), lugu punases maailmas elavast tüdrukust, kes kogemata avastab teiste värvide olemasolu. Kõiki filme näidatakse Baltimaades esmakordselt.

F_1_red.jpg
"Punane" (rež. Chen Yang, Saksamaa 2021) teeb PÖFF Shortsil maailmaesilinastuse. Foto: kaader filmist.

„Filmid pakuvad värsket vaadet perekonnale, loodusele ja meie eelarvamustele,“ kirjeldas PÖFF Shortsi animaprogrammi juht Vassilis Kroustallis. Programmi panid kokku Triin Soone, Ulla Saar ja Kadri Naanu Eesti Lastekirjanduse Keskusest.

Laupäeval, 20. novembril kell 12.00–14.30 toimub festivali raames Eesti Lastekirjanduse Keskuses ka perehommik, milles osalejad saavad Animakooli toredate juhendajate käe all valmis meisterdada päris oma animafilmi.

PÖFF Shorts lasteanima võistlusprogrammi näeb kinos Artis:

Alates 22. novembrist saab filme vaadata virtuaalselt PÖFFi veebikinos üle Eesti.