Erilaadne pilguheit araabia rahvaste igapäevaellu
Uudis

Araabiakeelsete ja -maiste lühifilmide valikut tänavusel PÖFF Shortsil iseloomustab rahutus vagase ja panetunud fassaadi taga. Vaataja näeb paeluvaid pilte igapäevaelu unistustest ja ahastusest, helgusest ja julmusest.

Kasseti esimeses filmis** „Amfiteater”** (“Amphitheater”) jääb üks fotograaf vaatama mööduva tüdruku mässumeelsust oma valvsa isa ees, mis viib neid eksirännakule imposantses Katari linnaruumis.** „Teel lõunasse” (“Goin South”) omakorda viskab vaataja momenti noorema põlvkonna araablaste elust, mil traditsioonide suhtes veidi ebalevad vastabiellunud sõidavad maale abikaasa perele külla. „Maradona jalad”** (“Maradona’s Legs”) esitab armsa loo jalgpallikirest, mis samal ajal küsib, kas kannatused saavad olla ühe rahva sünonüümiks.

Eelviimane film „Kontakt” (“Contact”) on oluline vaatamine, andes kujutluse Lähis-Ida sõjakriisi ohvrite kannatustest. Et film just omakasupüüdlikkust käsitleb, on igati märgiline.

Kasseti lõpetab „Maryam”, mis räägib teatrikirega naisterahvast, kelle huvid ta perekonnaga konflikti viivad. Film esitab elegantse lihtsusega kui mitmetahuline on see surve, mis naiste valikuid saata võib.

“Araabia fookus: lühifilm” linastub kolmapäeval, 27. novembril kell 20.00 Kinos Artis.

Treiler: