Shorts @ PÖFF 2020
Filmide esitamine PÖFFi kavva on alanud
Uudis
Pöffihunt

Pimedate Ööde filmifestival hakkas vastu võtma filme, mis soovivad kandideerida festivali kavva.

Tänavu 12.–28. novembrini toimuvale festivalile saab filme esitada veebiplatvormi FilmFreeway vahendusel. Lisaks PÖFF Shortsi programmile oodatakse kogu maailma linateoseid kandideerima noorte- ja lastefilmide festivali Just Film ja PÖFFi põhiprogrammi.

Eelmisel aastal esitati PÖFFile ja Just Filmile 1500 pikka ja PÖFF Shortsile 4100 lühifilmi.

Iga festivalile esitatud filmi registreerimistasust annetab PÖFF ühe euro Eesti metsade kaitseks. Kogutud raha kasutab idufirma Single.Earth selleks, et maksta oma investeerimisplatvormi vahendusel metsaomanikele kompensatsiooni, kui nad loobuvad lageraiest ja majandavad oma metsa säästlikumalt.

Alates 2020. aastast on PÖFF Shorts Ameerika filmiakadeemia poolt tunnustatud festival. Parima lühi-, parima lühianima- ja parima Eesti filmi tiitli võitjatel õigus kandideerida Ameerika filmiakadeemia auhinnale.

Euroopa Filmiakadeemia (EFA) poolt tunnustatud festivalina esitab PÖFF Shorts alates 2019. aasta sügisest igal aastal ühe filmi oma programmist EFA nõukogule, kes omakorda valib neist välja 5 nominenti parima Euroopa Lühifilmi auhinnale. PÖFF Shorts on ka BAFTA kvalifikatsiooniga festival ja Short Film Conference võrgustiku liige.

Esita oma film PÖFF Shortsile siin.

Vaata, mis on Single.Earth.