PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis võistlevad uusimad Eesti lühi- ja animafilmid
Uudis

Koguni 17 uut Eesti mängu-, dokumentaal- ja animafilmi tunnustatud filmitegijatelt ja tudengitelt võistlevad PÖFF Shortsi lühifilmide rahvuslikus võistlusprogrammis.

Maailma esilinastuse teevad dokumentaalfilm “Arvasin, et olen Superman” (rež. Rabbe Sandström, Nele Aunap, 2019), režissöör Noah Ambrose’i põnevik “Vahetus” ning Andres Losada draamafilm “Sõlm”.

Balti esilinastusele tulevad teiste hulgas Remi Mazeti “Helin” ning dokfilmid “Oodates imet” (rež. Aljona Suržikova) ja Len Murusalu “Pärandatud mälestused”. Võistluses oleva 4 animafilmi seas on Chintis Lundgreni “Toomas teispool metsikute huntide orgu”, Kristjan Holmi “Elu 24” ja Priit Tenderi “Orpheus”, mis kõik linastusid ka tänavusel Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil.

Välismaisetel festivalidel auhinnatud filmidest jõudsid võistlusesse “Vanamehe filmi” režissöör Oskar Lehemaa õuduskomöödia “Karv” ning Doris Tääkeri “Andros”, mis pälvis mainekal Encountersi lühifilmide festivalil parima tudengifilmi tiitli.

Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts koosneb kolmest võistlusprogrammist: rahvusvahelised võistlusprogrammid lühifilmidele ja animatsioonidele ning üks rahvuslik võistlusprogramm.

PÖFF Shortsi passid on saadaval PÖFFi koduleheküljel. Kogu festivali programm avalikustatakse 8. novembril.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 19.-27. novembrini Tallinnas ja Tartus.