Shorts @ PÖFF
Püha Jüri teaduskonverents keskendub koostööle
Uudis
Pöffihunt

Tallinna Ülikoolis toimub 10. septembril Püha Jüri päeva raames teaduskonverents, mille teemaks on filmivaldkonna koostöö. Konverentsi eesmärgiks on hoida elus traditsiooni, mil vähemalt kord aastas kutsuvad tudengid filmitegijad kokku ning mõtisklevad ja arutlevad loodu üle.

Filmitegemises on olulisel kohal koostöö. Olgu selleks kas ühise keele leidmine oma meeskonnaga või tasakaal enda tervise ja töö vahel. Tänavusel konverentsil räägitakse filmitegija vaimse ja füüsilise tervise kitsaskohtadest, kuidas kasutada levitamise võimalusi ning kuidas arendada Eesti filmi riigi tasandil.

Püha Jüri teaduskonverents toimub 10. septembril kella 11.00-18.30 Tallinna Ülikooli Astra majas, Auditorium Maximum (A-002).

Konverentsile on oodatud kõik, kes tunnevad huvi Eesti filmivaldkonna käekäigu vastu. Konverentsil osalemine on tasuta.

AJAKAVA:

11:00-12:45 "Vaimse tervise ABC filmitegijale"
Vestlevad Getter Vahar (kunstnik), Tanel Kadalipp (helirežissöör), Helen Takkin (režissöör)

13:15-14:15 "Muusika, mis kõnetab filmi: retk filmihelilooja maailma"

14:15-15:15 LÕUNAPAUS

15:15-16:15 "Levitamise kunst"
Vestlevad Siim Rohtla (Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnenõunik), Toomas Ili (Elisa TV sisuhankejuht).

16:45-18:15 "FILM + RIIK = ?"
Vestlevad Edith Sepp (EFI), Helle-Moonika Helme (Riigikogu kultuurikomisjoni liige), Siim Rohtla (Kultuuriministeeriumi audiovisuaalnenõunik)

NB! Tulenevalt Vabariigi Valitsuse 29. juuli otsusest pääsevad alates 9. augustist saali ainult COVIDi vastu vaktsineeritud ja/või läbipõdenud või negatiivse testi teinud inimesed, kes esitavad uksel vastava tõendi.

Foto: Rahvusarhiivi ajaveeb