Shortsi lasteprogramm tõstab ausse sõpruse ja koostöö
Uudis
Päevatoimetaja

Shortsi lasteanimatsioonide programmis on olulisel kohal sõprus ja koostöö. Filmid valis välja Eesti Lastekirjanduse Keskus ja need linastuvad kinos Artis ning Apollo Kino Coca-Cola Plazas.

„Lapse jaoks on nii pildiraamatu kui animafilmi puhul oluline, et ta saaks osa loost, mis teda puudutaks ja köidaks. Abstraktne väljendusviis kõnetab noort vaatajat või lugejate vähem ning just hea lugu on see, mis aitab filmi sõnumil lapseni jõuda. Seetõttu pidasime oma valikut tehes silmas, et kinos tervitaksid last tugevad ja selged lood,“ kõneles Eesti Lastekirjanduse Keskuse välissuhete juht Ulla Saar. „Valitud filmides tõusevad esile sõpruse, koostöö ja teineteise toetamise teemad, “ lisas ta.

Rahvusvahelisse lasteanima võistlusprogrammi valiti 13 filmi kümnest riigist. Programmi panid kokku Marju Kask, Ulla Saar ja Kadri Naanu Eesti Lastekirjanduse Keskusest. Valiku hulgast leiame filme nii Prantsusmaa, Itaalia, Horvaatia kui ka Eesti tegijatelt. Pea kõiki filme näidatakse Baltimaades esmakordselt.

„Lasteanima programm väljendab mängulisust, rõõmu ning vaimustust, tuues esile siiraid tundeid, olgu autoriteks kas noored talendid või tunnustatud filmitegijad,“ lausus PÖFF Shortsi animaprogrammi juht Vassilis Kroustallis.

Laupäeval, 19. novembril kell 12.00–14.30 toimub festivali raames Eesti Lastekirjanduse Keskuses ka perehommik, milles osalejad saavad Animakooli juhendajate käe all valmis meisterdada päris oma animafilmi.

PÖFF Shorts lasteanima võistlusprogramme näeb laupäeval, 19. novembril Apollo Kino Coca-Cola Plazas kell 15.15 ja pühapäeval, 20. novembril kinos Artis kell 10.15 ja 11.30.

Filmid linastuvad eestikeelse dublaažiga.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 15.–23. novembrini 2022 Tallinnas ja Tartus.