Vaata, kes võistlevad Mélièsi konkursil
Uudis
Päevatoimetaja

Kui populaarse lastesaate juht rabanduse saab, jäävad nukud koos tema laibaga stuudiosse lõksu.

Nii algab Nina Gantzi must animatsioon-komöödia „Wander to Wonder”, mis on juba vallutanud pool maailma ja hakkab nüüd Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil võistlema ka Georges Mélièsi järgi nime saanud Euroopa lühikeste fantaasiafilmide konkursil.

Selle võitja pälvib Hõbedase Mélièsi auhinna ja õiguse kandideerida Euroopa parima fantaasiafilmi tiitlile, mida annab välja Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon, kuhu HÕFF juba kaheteistkümnendat aastat kuulub.

Haapsalu osavõistlus tuleb kõrgetasemeline, sest osavõtjate seas on ka teiste nimekate festivalide soosikuid, näiteks Craig Williamsi kõmrikeelne folk-õudus „Bwlch Pen Barrasi madu”, mis ammutab ainest Walesis populaarsetest draakonilegendidest. Või Prantsuse režissööri Tomas Palombi eksperimentaalne õudusfilm „Ihu hind”, mis on filmitud halvatud tüdruku silma vikerkesta peegeldusena.

Palju tähelepanu on juba pälvinud ka Itaalia filmitegijate Daniele Ricci ja Emanuele Ricci „Peatamatu jõud”, milles keskaegne sõdalane võtab ette pika ettekonna, et saada tagasi see, mille ta on kaotanud.

Kokku võistleb Haapsalus seitse filmi, kavas on veel Prantsuse režissööri Paul Chadeissoni ulmefilm „Solstice-5” ja Briti režissööri Faye Jacksoni õudusfilm „Mõõkade Kümme”, maailmaesilinastuseni jõuab Itaalia režissööride Andrea Sbarbaro ja Riccardo Copreni „154”.

Filme hindab žürii, kuhu kuuluvad 2023. aasta HÕFFil filmi „Kinni” eest Hõbedase Mélièsi võitnud Hollandi režissöör Niels Bourgonje, Austrias elav ameerika kunstnik ja filmitegija Scott Clifford Evans, filmistsenarist Livia Ulman ja filmirežissöör-produtsent Rain Rannu.

Traditsiooniliselt täiendab võistluskava maailma lühifilmide programm „Väikesed luupainajad”, kust leiab valiku festivalile esitatud lühifilmidest.

Ekraanile jõuab kaheksa linateost: Ashley George´i „Tahe” (USA), Jae-hee Jeongi „Kodu” (Lõuna-Korea), Rodrigue Huarti „Transilvaania” (Prantsusmaa), Chris McInroy „Me liitusime kultusega” (USA), Alex Topalleri ja Daniel Shapiro „Põgenemiskatse” (USA-Poola), Simon Brooke´i „Leedi ja Lontu” (Suurbritannia), James Smithi „Kapideemonid” (Saksamaa) ja Blog Caliguia „Sulayman”.

Kokku esitati festivalile 345 lühifilmi, mille seast tegid valiku Henryk Johan Novod ja Ra Ragnar Novod.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival toimub 26.–28. aprillini.

Festivali piletid ja passid on MÜÜGIL.