Shorts @ PÖFF 2020

PÖFF Shorts žürii

PÖFF Shortsi žürii

Fabian  Driehorst

Fabian Driehorst

Rahvusliku võistlusprogrammi žürii

Saksamaa

Fabian Driehorst on Hamburgist pärit dokumentaalfilmide ja animatsioonide produtsent. Aastal 2012 asutas ta autori ja rezissööri Frédéric Schuld’iga Fabian&Fred stuudio. Tema filmid on linastunud rohkem kui 800 festivalil ning ta on võitnud toetusi erinevatelt asutustelt nagu AFAC, Doha Filmi Instituut ja Jihlava Filmi Fond. Lisaks on ta võitnud Robert Bosch’i Sihtasutuse Filmiauhinna ning arengustipendiumi Wim Wendersi Sihtasutuselt ja Gerd Ruge’lt. Ta on osalenud Berlinale Talents 2016, Documentary Campus Mastercalls 2018, AniDox 2019 ja ACE Producers Animation 2020 treeningprogrammides.

Sveta Grigorjeva

Sveta Grigorjeva

Rahvusliku võistlusprogrammi žürii

Eesti

Sveta Grigorjeva on eesti koreograaf, tantsija, poeet ning filmifänn. Ta on avaldanud kaks luulekogu, “Kes kardab Sveta Grigorjevat” (2013) ja “american beauty” (2018). Grigorjeva on tantsinud enda loodud teostes ning töötanud koos teiste autoritega Eestist ja mujalt Euroopast. Hetkel tegeleb ta magistrikraadi omandamisega Justus-Liebigi ülikoolis Saksamaal.

Inga Diev

Inga Diev

Rahvusliku võistlusprogrammi žürii

Kanada

Inga Diev on Ouat Media, Torontos paikneva rahvusvahelise lühifilmidele spetsialiseerunud müügi- ja turundusfirma peadirektor. Ta vastutab firma äritegevuse, filmide müügi ning omandamise eest. Tänaseks on Ouat Media esindatud lühifilmide hulgast 11 nomineeritud Oscarile, millest 3 on auhinna ka võitnud.

Tambet  Tuisk

Tambet Tuisk

Lühifilmi võistlusprogrammi žürii

Eesti

Tambet Tuisk lõpetas 2000. aastal teatriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning töötas seejärel nii Vanemuises kui ka NO99 teatris, osaledes rohkem kui 30 lavastuses. Alates 2012. aastast töötab ta peamiselt filminäitlejana.

Eesti ühe viljakama näitlejana on Tambet kaasa teinud paljudes kohalikes kassahittides, näiteks Margus Paju „O2” (2020), Moonika Siimetsa „Seltsimees laps” (2018), Mihkel Ulki „Nullpunkt” (2014), Ain Mäeotsa „Deemonid” (2012), Rene Vilbre „Mina olin siin” (2008) ja Asko Kase „Detsembrikuumus” (2008). Samuti on ta osalenud edukates festivalifilmides, näiteks Veiko Õunpuu „Roukli” (2015) ja Rainer Sarneti „Idioot” (2011); ja rahvusvahelistes kaasproduktsioonides, sealhulgas Mattie Do „Kallis õeke” (Laos-Eesti-Prantsusmaa) ja Chris Krausi „Polli päevikud” (Saksamaa-Austria-Eesti).

Teised hiljutised filmid on näiteks Johanna Moderi „Once Were Rebels” (2019, Austria), Nick Baker Monteysi „Leanders letzte Reise” (2017, Saksamaa), Christian Alvarti „Tsciller: Off Duty” (2016, Saksamaa) ja Wolfgang Beckeri „Mina ja Kaminski” (2015, Saksamaa). Tambet on mänginud ka teleseriaalides nii Eestis, Saksamaal kui ka Ukrainas. Ta on pälvinud oma töö eest mitmeid auhindu ning ta on jätkuvalt üks eesti ihaldatum näitleja.

Jessie Mangum

Jessie Mangum

Lühifilmi võistlusprogrammi žürii

Jessie Mangum on Rene van Pannevis’ mängufilmi “Rüüstatud” produtsent. Filmi rahastas Film London/BBC Films/BFI Microwave’i programm ning see esilinastus 2019. aasta PÖFFil, kus võitis ka FIPRESCI (Rahvusvahelise Filmikriitikute Ühingu) auhinna. 2020. aastal linastub film Suurbritannias Bulldog Distributioni levifirma alt. 2019. aasta PÖFFil võitis Jessie projekt “Molly” koostöös stsenarist Nicole Pagliaga Script Pooli võistluse.

Ta on olnud Anna Maguire’i lühifilmi “Konstellatsioonid” (Palm Springs, Underwire’i festivali parim käsikiri) produtsent, Cherie Nowlani 2007. aasta Sundance’i hiti “Clubland” kaasprodutsent, Julien Temple’i “The Eternity Man” (Locarno 2008) kaasprodutsent ja Deborah Mailmani “Ralph” produtsent, võites viimase eest Austraalia filmifestivalil parim võõrfilmi auhinna (BIFA). Filmimüügi ettevõtte GoalPost Filmi tegevprodutsendina on ta kaasa löönud Michael Winterbottomi “Reis” filmide frantsiisis, Wayne Blairi filmis “The Sapphires” ja Ben Wheatley filmis “Happy New Year, Colin Burstead”.

Aastal 2020 kuulutati ta Film Londoni Lodestar’iks (teenäitaja), kes valitakse pealinna suurimate talentide hulgast. Samuti valiti ta osalema Zürichi Filmifestivali akadeemiasse. Jessiel on hetkel käsil projektid koostöös Briti Filmiinstituudi (BFI) ja BFI võrgustikuga ning liitreaalsuse projekt koostöös ettevõttega Story Futures. Kahte projekti arendatakse läbi 2020 Edinburghi Talent Lab Connects mentorlusprogrammi ja üks projekt on valitud 2020/21 Attagirli rahvusvahelisse inkubatsioonilaborisse. Jessie nõustab regulaarselt stsenaristika valdkonnas produktsioonifirmasid, filmikoole ja filmiagentuure, sealhulgas Screen Australiat, Screen Tasmaniat ja Met Filmi.

Jason Anderson

Jason Anderson

Lühifilmi võistlusprogrammi žürii

Kanada

Jason Anderson on Torontos tegutsev programmikoostaja, ajakirjanik ning lektor. Alates 2015. aastast on ta olnud Toronto Rahvusvahelise Filmifestivali lühifilmide programmi juhtiv koostaja. Samuti on ta lühifilmide festivali Aspen Shortsfest ning Kingston Kanada filmifestivali programmijuht.

Jason töötas pikalt filmikriitiku ja kolumnistina Toronto ajalehtedes Eye Weekly ning The Grid. Praegu kirjutab ta regulaarselt filmikunstist ja muusikast ajakirjades Uncut, Cinema Scope ning Sight & Sound. Lisaks on ta filmikriitika õppejõud Toronto Ülikoolis.

David Sproxton

David Sproxton

Animatsiooni võistlusprogrammi žürii

David Sproxton on koos Peter Lordiga animatsioonifirma Aardman kaasasutaja. Ta on saanud oma silmaga näha ettevõtte arengut kahemehefirmast silmapaistvamaks animatsioonistuudioks. Nende esimene professionaalne looming oli tegelane Morph.

David oli kolm aastat Suurbritannia Filminõukogu juhatuses ning tegutseb hetkel Encountersi (lühifilmide festival Bristolis), Bristoli Old Vici teatri ning teaduskeskuse We The Curious juhatuses.

Tema kõige värskem roll Aardmanis on Nick Parki animeeritud komöödiaseikluse „Koopainimene” ja „Lammas Shaun. Film. Farmigeddon” tegevprodutsendina.

Aastal 2018 sai Aardmanist töötajate omandiõigusega ettevõte ning 2019 astus David tegevdirektori kohalt tagasi. Hetkel on ta Aardman EOT usaldusisik.

Oskar Lehemaa

Oskar Lehemaa

Animatsiooni võistlusprogrammi žürii

Eesti

Oskar Lehemaa on Eesti animatsiooni ja mängufilmi režissöör. Tema lühi-õudusfilm „Karv” on linastunud rohkem kui viiekümnel festivalil, nende hulgas ka Sundance’il, ning on võitnud muuhulgas auhindu festivalidelt Fantasia, Scream Fest, HÕFF ja Fantastic Fest.

Oskar on täispika nukufilmi „ Vanamehe film” kaasautor ning kaasrežissöör. Seda ulakat seikluskomöödiat näidati Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil ning see on linastumas ka teistel festivalidel. Oskar õppis Balti Filmi- ja Meediakoolis audiovisuaalset meediat ning on töötanud Eestis reklaamide režissöörina alates 2010. aastast.

Agnés  Bizzaro

Agnés Bizzaro

Animatsiooni võistlusprogrammi žürii

Saksamaa

Agnès Bizzaro töötab animatsiooni arendamise, vormingu ja mängufilmide projektide konsultandina Euroopa ringhäälingutele ning produtsentidele. Ta alustas oma karjääri tootmisassistendina telekanalis France ning liikus edasi France 2-te, kus ta vastutas animatsioonisarjade kaastootmise eest.

Agnès on olnud programmikoordinaator üritusel Cartoon Springboard, mille eesmärk on aidata noortel Euroopa animatsioonitalentidel leida koostööpartnereid. Seda alates ürituse loomisest 2015. aastal, nüüd tegutseb ta sealse programmijuhina. Ta on mitmeid kordi osalenud juhendajana Visegradi Animatsiooni Foorumil (nüüd CEE Animatsiooni Foorum) ning aastal 2018 oli Fest Anca žüriiliige. Ta elab Saksamaal Berliinis.