PÖFF Shortsi žürii

PÖFF Shortsi žürii

Rodney Llaverías

Rodney Llaverías

Lühifilmi võistlusprogrammi žürii

Rodney Llaverías (Dominikaani Vabariik / Ameerika Ühendriigid) on Columbia ülikooli stsenaristika ja režii kraadiga filmitegija. Tema lühifilme on näidatud mitmel prestiižsel filmifestivalil, näiteks Rotterdamis, San Sebastiánis ja Locarnos. Rodney on Berlinale Talentsi vilistlane ja koostöös Netflixiga anti talle Newfest New Voices filmitegija grant, et toetada uusi LGBTQ+ filmitegijaid. Lisaks valiti ta 2023. aastal osalema Locarno filmitegijate akadeemia programmi.

Rodney on tuntud ka kui auhinnatud lühifilmi „Darling“ („Kullake“) üks stsenaristidest. Hetkel on töös „La Canícula“, millest saab tema debüüt täispika mängufilmi režisöörina. Rodney võitis 2022. aastal PÖFF Shorts New Talents lühifilmide võistlusprogrammi.

Radka Weiserová

Radka Weiserová

Lühifilmi võistlusprogrammi žürii

Radka Weiserová (Tšehhi) alustas pärast Prahas asuva Karli ülikooli lõpetamist koostööd mitme kultuuriorganisatsiooniga, nende hulgas ka Karlovy Vary rahvusvahelise filmifestivaliga, millega ta on endiselt tihedalt seotud. Aastaid on ta osalenud Praha Dokumentaalfilmiinstituudi projektides. Mitu aastat juhatas ta rahvusvahelist debüüt- ja tudengifilmide festivali, mida tuntakse Fresh Film Festi nime all, ning osales teiste organisatsioonide ja festivalide programmide koostamises. Alates 2005. aastast on ta Praha lühifilmifestivali dramaturg ning praegu ta ka festivali programmi koostaja ja mänedžer. Karlovy Vary rahvusvahelisel filmifestivalil töötab ta hetkel noori filmitegijaid toetava programmi KVIFF TALENTS arendamise kallal. 2016. aastal oli ta üks haridusplatvormi Cinergy Prague asutajatest. Platvorm korraldab kaasaegse maailmakino suurte tegijatega töötube ja seminare.

Kristofer Piir

Kristofer Piir

Lühifilmi võistlusprogrammi žürii

Kristofer Piir (Eesti) on Tallinnas elav Eesti produtsent. 2014. aastal lõpetas ta Tallinna Ülikooli Balti, filmi, meedia ja kunstide instituudi bakalaureusekraadiga audiovisuaalses meedias. Pärast aastatepikkust tööd vabakutselisena võtteplatsidel ja produtsendina, ühines ta 2019. aastal Allfilmi meeskonnaga rahvusvaheliste mängufilmide ja telesarjade produtsendina. Lisaks on ta produtseerinud Eeva Mägi täispika hübriiddokumentaali „Kellele ma naeratan?“, mille maailma esilinastus toimus Giffoni festivalil ja mis on tänavu Just Filmi programmi avafilm, ning tema uusima lühimängufilmi „3. oktavi F“ (2022), mis esilinastus Šveitsis Winterthuri rahvusvahelisel lühifilmifestivalil ja võitis Oscari-väärilise PÖFF Shortsi rahvusliku võistlusprogrammi parima lühifilmi auhinna.

Aurelia Aasa

Aurelia Aasa

Animatsiooni võistlusprogrammi žürii

Aurelia Aasa (Eesti) alustas oma karjääri filmiajakirjanikuna ja on kirjutanud sadu artikleid, kaasa arvatud lühianimatsioonidest. 2019. aastal valis Eesti Filmiajakirjanike Ühing ta aasta filmiajakirjanikuks. Oma produktsioonifirmas AAA Creative keskendub ta projektidele, mis on julged, värsked ja vürtsitatud musta huumoriga. Vähem kui kolme aastaga on AAA-st saanud üks Eesti kõige kiiremini kasvavaid animatsioonistuudioid. AAA filmide hulka kuulub must animakomöödia „Sierra“ (rež Sander Joon, 2022), mis reisis rohkem kui 170 filmifestivalile ning mille linastusõigused ostsid The Criterion Channel, ARTE, YLE jt. See on esimene Eesti animatsioon, mis valiti Oscarite lühinimekirja. Tänavu osaleb Aurelia Aasa festivalidel virtuaalse kassi seiklustega lühifilmis „Miisufy“ (rež Liisi Grünberg, 2023). Tulevaste projektide hulka kuulub animeeritud lühifilm „Yummy“ (rež Martinus Klemet, 2024), mis käsitleb traagilist armastuslugu. Samuti töötab ta koos auhinnatud animarežissööri Sander Joonega täispika animakomöödia kallal. Oma ettevõtte juhtimisele lisaks õpetab Aurelia Aasa Eesti Kunstiakadeemias animatsiooniproduktsiooni.

Sara Gunnarsdóttir

Sara Gunnarsdóttir

Animatsiooni võistlusprogrammi žürii

Sara Gunnarsdóttir (Island) on režissöör ja kunstnik, kes on teinud animatsioone, muusikavideoid ning loonud originaalkunsti filmi ja televisiooni jaoks. Samuti on ta esinenud electro-punk bändiga Donna Mess.

Ta on loonud kunstilise lahenduse Marielle Helleri auhinnatud debüütfilmile „The Diary of a Teenage Girl“ („Teismelise tüdruku päevik”) ja Emmyle nomineeritud HBO sarjale „The Case Against Adnan Sayed“ („Adnan Sayedi juhtum“). Gunnarsdóttiri lõputöö, animeeritud lühidokumentaal „The Pirate of Love“ („Armastuse piraat“) nomineeriti õpilasfilmide Oscarile. Tema uusim animeeritud komöödia „My Year of Dicks“ („Minu riistarohke aasta“), mille stsenaariumi autor on Pamela Ribon („Moana“, „My Boyfriend Is a Bear“), on pälvinud rohkelt kiitust.

Filip Kozlowski

Filip Kozlowski

Animatsiooni võistlusprogrammi žürii

Filip Kozlowski (Poola), hariduselt filosoof, on teinud koostööd Poznańis toimuva OFF CINEMA rahvusvahelise dokumentaalfilmifestivaliga, osalenud filminduskursustel Berliinis ja kuulub juba pikemat aega Poznańi AWA filmiklubisse, kust ta on töötanud mitme lühifilmi juures stsenaristi ja režissöörina.
Filip on töötanud žüriiliikme ja kuraatorina mitmel festivalil ning praegu on ta Poznańi ANIMATOR festivali programmijuht ning osaleb animatsiooni ja mängufilmi võistlusprogrammi koostamises. Samuti korraldab ta ANIMUZA-nimelisi harivaid animatsioonilinastusi.

Flo Kasearu

Flo Kasearu

Rahvusliku võistlusprogrammi žürii

Flo Kasearu (Eesti) sündis Nõukogude Liidus ja kasvas üles Eestis. Viimased 10 aastat on Flo elanud, töötanud ja võõrustanud külalisi Tallinnas asuvas Flo Kasearu majamuuseumis. Ta parasiteerib nii isiklikes kui ka avalikes paikades, elatub sotsiaalsetest protsessidest ja kasutab irooniat endale iseloomuliku kunstivahendina.

Katie Bignell

Katie Bignell

Rahvusliku võistlusprogrammi žürii

Katie Bignell (Suurbritannia) on lõpetanud Bournemouthi meediakooli kraadiga filmi- ja telestsenaristikas ning Londoni Royal Courti teatri noorte näitekirjanike programmi. Juba 19 aastat on ta pakkunud kõikjal maailmas filmitegijatele strateegia ja filmide festivalidele saatmise alast nõu, mistõttu 2014. aastal lõi ta oma konsultatsioonifirma Festival Formula. Katie on aktiivne organisatsioonide Short Film Conference ja Film Festival Alliance liige ning ta toob päevavalgele festivalidega kaasnevaid probleeme, kirjutades ajakirjades The Hollywood Reporter ja Screen Daily libafilmifestivalidest. Pandeemia ajal lõi ta koos Film Festival Alliance’iga Filmmaker Lounge’i – veebikeskkonna, kus programmikoostajad ja filmitegijad saavad oma tööst rääkida.

Aneta Zagórska

Aneta Zagórska

Rahvusliku võistlusprogrammi žürii

Aneta Zagórska (Poola) on Krakówist pärit filmiprodutsent, kellel on produktsioonimaailmas 20 aastat kogemust. Ta produtseerib kodumaiseid mängufilme, dokumentaale ja animafilme ning osaleb ka rahvusvahelistes koostööprojektides. Tema algatusel loodi Krakówi filmiklaster – Małopolskas asuv indie-filmide produktsioonistuudio, mida ta juhatab selle algusaegadest tänase päevani. Samuti asutas Aneta Zagórska Małopolska debüüdistuudio – programmi, mis toetab noori filmitegijaid nende esimese professionaalse dokumentaal- või mängufilmi loomisel. 2020. aastal asutas Aneta Zagórska koos Robert Sowaga Krakówi animatsioonikeskuse – produktsioonistuudio, mis toodab ainult animafilme.
Aneta Zagórska kuulub Poola filmitegijate ühingusse, Rahvuslikku audiovisuaalse produktsiooni nõukogusse ja Euroopa produtsentide klubisse, mis toob kokku Euroopa kõige mõjukamad indie-filmide produtsendid.