Rahvusliku võistlusprogrammi žürii
Eesti
Aleksander Tsapov on Müürilehe peatoimetaja. Enne seda töötas ta kolm aastat Müürilehe kultuuritoimetajana. Ta on hariduselt kunstiteadlane ning on alates 2005. aastast kirjutanud ka erinevatele kultuuriväljaannetele ja töötanud viis aastat Brasiilia filmitööstuses. Ta on olnud ka Klassikaraadio ja Ida Raadio saatejuht.
Rahvusliku võistlusprogrammi žürii
Itaalia
Carla Vulpiani jagab oma elu Itaalia ja Iirimaa vahel. Kultuuriuuringute ja dokumentalistika taustaga Carla alustas karjääri filminduses programmikoostaja ja -juhina ning Milano filmifestivali kunstilise juhina. Carla on keskendunud (lühi)animatsioonile ja alates 2017. aastast töötab ta loov- ja tegevprodutsendina Dublinis asuvas animastuudios And Maps And Plans ltd. Lisaks on ta agentuuri Varicoloured Holistic Film kaasasutaja ja müügiagent, tegeledes peamiselt lühifilmide levitamise strateegia arendamisega ja produktsioonialaste konsultatsioonidega. Carla on Torino Short Film Marketi projektijuht ja 2021. aastast töötab ta lühifilmide eksperdina Veneetsia filmifestivalil.
Rahvusliku võistlusprogrammi žürii
Ungari
József Fülöp on Moholy-Nagy Kunsti- ja Disainiülikooli (MOME) rektor, keda teatakse ka visuaalse kommunikatsiooni disaineri, illustraatori ning animarežissöörina. Ta on töötanud kunstilise juhina erinevates telekanalites ning animatsioonistuudiotes, sh. on ta lavastanud animeeritud reklaame, lühianimatsioone ning arendanud välja interaktiivset sisu. Ta kuulub Euroopa Digitaalse Meedia Akadeemia (EADIM) liikmete hulka ning enda loovtöös keskendub ta hetkel peamiselt 360° meediasisu loomisele.
Lühifilmi võistlusprogrammi žürii
Eesti
Tiina Savi on töötanud mitmetes Euroopa riikides diplomaadi, läbirääkija, professionaalse kaardidiileri ja teatriprodutsendina. Kino juurde jõudis ta 2005. aastal ning 2016. aastani oli ta Sõpruse kino kuraator ja juhataja. Ta on produtseerinud mitmeid rahvusvahelist tunnustust saanud autorikino lühi- ja täispikki filme. Samuti korraldab ta casting'uid ja on teatriproduktsiooniga tegeleva organisatsiooni Expedition liige.
Lühifilmi võistlusprogrammi žürii
India
Sushma Khadepaun on kirglik lugude jutustaja ja seda eriti naiste õiguste ning immigratsiooni teemadel. Tema lood arutlevad tihti kodu, identiteedi ja Ameerika Unelma teemadel. Ajakiri Filmmaker Magazine valis Sushma 2021. aasta 25 uue filmitegija hulka. Tema lühifilm „Anita” esilinastus 2020. aastal Veneetsia filmifestivalil ja seda näidati järgnevalt 40 filmifestivalil üle maailma, sh võitis „Anita” möödunud aastal PÖFF Shortsil parima tudengifilmi auhinna. Sushma on filmi õppinud Columbia ülikoolis ning elab nüüd New Yorgis.
Lühifilmi võistlusprogrammi žürii
Iraan
Hossein Eidizadeh on filmikriitik ja ajaloolane, festivalide nõustaja ning tõlkija. Hossein keskendub autorikinole, sh filmidele, mille originaalkeel ei ole inglise keel. Ta teeb kaastööd mitmetele filmiga seotud väljaannetele, nende hulgas Sight & Sound, Senses of Cinema, 8 1/2 Magazine, Kinoscope, Keyframe, MUBI Notebook ja Indiewire. Ta on osalenud Tbilisi IFF, Viennale ja Berlinale festivalide žüriitöös.
Animatsiooni võistlusprogrammi žürii
Läti
Sabīne Andersone on mitmete auhinnatud lühianimatsioonide ja lastefilmide produtsent ning juhib Riias animatsioonistuudiot Atom Art. Ta on nomineeritud Cartoon Movie Tribute Aasta Produtsendi auhinnale täispika animatsiooniga „Jacob, Mimmi ja rääkivad koerad”. Sabīne Andersone on Läti Animatsiooni Liidu kaasasutaja.
Animatsiooni võistlusprogrammi žürii
Eesti
Animarežissöör Helen Unt on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia Vabade Kunstide Graafika erialal ning tal on magistrikraad animatsioonis. Helen on juhendanud animafilmide arendamist ja tegemist nii lasteaialastele, kooliõpetajatele kui eriala tudengitele, nii ülikoolides kui ka näiteks metsalaagris Handimaal. Lisaks lühematele projektidele valmis 2016. aastal Eesti Joonisifilmi stuudios lühifilm „Siseilmadest väljas”. Hetkel töötab ta uue filmi kallal. Animafilme vaadates hindab ta visuaalset mängu, autori võimet ammu tuntud jupid vaid endale omasel viisil kokku pannes luua kaasahaarav tervik.
Animatsiooni võistlusprogrammi žürii
Prantsusmaa
Paul Mas lõpetas 2015. aastal EMCA Angoulême’i ning peale seda on töötanud stop-motion animaatori ning nukumeistrina mitmete telesaadete ja lühifilmide meeskondades nii Pariisis kui ka Angoulême’is. 2020. aastal valmis Pauli esimene lühifilm „Precious”. Hetkel elab ja töötab ta Pariisis.