Shorts @ PÖFF
Esilinastub Rao ja Pauline Heidmetsa "Vigurivänt Volli"
Uudis
Päevatoimetaja

Rao Heidmetsa 65. juubeli puhul pühendab lühifilmide ja animafestival PÖFF Shorts filmitegijale retrospektiivi, milles esilinastub Pauline Heidmetsaga lavastatud nukufilm "Vigurivänt Volli".

"Loomaaed on ülerahvastatud, nii inimeste kui ka loomade poolt. Mets on tabu," kuulutab koguperefilmi "Vigurvivänt Volli" sünopsis. Filmi tegevus toimub maailmas, kus ükski täiskasvanu metsa minna ei julge. Isegi mitte eksinud lapsi otsima.

"Peamiselt näib teda huvitavat argitunnetuse suurimaid lõkse - dihhotoomne maailmapilt. Oma pikal animarännakul on ta veendunud sürrealistina meile tüütut dihhotoomiat järjekindlalt murendanud," kirjeldab Rao Heidmetsa loomingut animarežissöör Valter Uusberg.

Retrospektiivil tulevad linastusele "Papa Carlo Teater" (1988), "Noblesse oblige" (1989), "Elutuba" (1993), "Instinkt" (2003), "Pärlimees" (2006) ja "Kaasasündinud kohustused" (2008).

Rao Heidmets (1956) on nuku-, mängu- ja reklaamfilmide režissöör, stsenarist ja produtsent. 1996. aastast on Heidmets Eesti Animatsiooni Liidu esimees. Ta on osalenud mitme rahvusvahelise animafilmide festivali žüriis ning enamik tema töid on pälvinud auhindu rahvusvahelistel festivalidel.

"Rao Heidmets - dihhotoomia murendaja" linastub neljapäeval, 18. novembril kell 19.30 Tallinnas, Coca-Cola Plazas. Linastuse juhatab sisse Rao Heidmets.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 16.-24. novembrini Tallinna ja Tartu kinodes ning PÖFFi virtuaalses kinosaalis.

Vaata linastuse treilerit: