Shorts @ PÖFF
Filmikaksikute Eskode lühifilm teeb tuuri bussides
Uudis
Pöffihunt

Samal ajal, kui jätkub PÖFFi veebikino, linastub pühade eel Raul ja Romet Esko "Välguga löödud" kõikides Lux Expressi bussides. Film linastub koos paremikuga lühifilmide ja animafestivali PÖFF Shortsi programmist.

Möödunud aastal rahvusliku võistlusprogrammi võitnud "Välguga löödud" (2020) on kaksikvendade Eskode mälestusfilm varalahkunud parimast sõbrast Brandon-Enrico Lebbinist ehk räppar Mängupoi$$ Kärust.

"Kaunilt meisterdatud austusavaldus; elu ja loomingulisuse tähistamine läbi kinokunsti," kirjeldas PÖFF Shortsi žürii.

Lisaks Eskode filmile näeb bussides Henning Backhausi komöödiat "Maailma parim orkester" (Austria, 2020), Eesti Kunstiakadeemia vilistlase Maria Saveleva animatsiooni "Sa ei ole kiivi" (Eesti, 2020), parima lasteanimatsiooni tiitli võitnud Ignas Meilūnase "Matilda ja varupea" (Leedu, 2020) ning parima animatsiooni auhinna ja EFA nominatsiooni pälvinud Paul Masi "Kullakallis" (Pransusmaa, 2020). Kõik valikusse kuuluvad filmid on linastunud PÖFF Shortsi 2020. aasta võistlus- ja kõrvalprogrammides.

F_1_The Best Orchestra in the World.jpg
Villasokk Ingbert püüab saada koha Viini riiklikus orkestris. Foto: kaader filmist "Maailma parim orkester".

Lux Expressi Eesti ärijuht Ingmar Roos avaldas heameelt, et PÖFFi Shorts programmi filme just bussides vaadata saab: „Lühifilme väljaspool festivali sageli just ei näe ning seda enam teeb rõõmu, et PÖFFi partnerina sellise võimaluse saime.“

„Lisaks 200 täispikale filmile, mis Lux Expressi meediaekraanidel juba praegu kavas, saame kõigile meie reisijatele pakkuda meeldivat vaheldust lühifilmide näol,“ lisas Roos.

Filme saab Lux Expressi bussides vaadata kuni 12. detsembrini.

PÖFFi veebikino jätkub Elisa veebiplatvormil Elisa Stage, mida on võimalik külastada igas Eestimaa nurgas, kuhu ulatub Internet.