PÖFF Shorts kuulutas välja võitjad
Uudis

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts kuulutas välja kuue võistlusprogrammi võidufilmid.

Ameerika filmiakadeemia nominatsiooniõiguse said Paul Masi animafilm "Kullakallis" (Prantsusmaa, 2020) ja Mariana Saffoni mängufilm "Sinu ja Milagrose vahel" (Colombia, 2020). Rahvusliku võistlusprogrammi võitis TLÜ Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi tudengite Esko Rometi film "Välguga löödud" (Eesti, 2020). Tudengifilme saavad esitada koolid tudengifilmide Oscaritele.

Valikut auhinnatud filmidest saab näha eriseanssidel Tallinnas ja Tartus, võistlusprogrammid on nähtavad PÖFFi veebikinos piiratud aja.

PÖFF SHORTS RAHVUSLIK VÕISTLUSPROGRAMM
Esitleja: High Voltage
Žürii: Inga Diev, Fabian Driehorst, Sveta Grigorjeva

PARIM LÜHIFILM
"Välguga löödud" (Eesti, 2020)
Režissöör: Romet Esko

F_1_Struck_by_Lightning.jpg

Žürii kommentaar: "Kaunilt meisterdatud austusavaldus, mis ühendab isikliku arhiivi ja mängleva lähenemise meediumile, luues kummitava ja meeldejääva filmi, mida tahaks korduvalt uuesti vaadata. Film räägib sügavalt isikliku, delikaatse ent dünaamilise loo sõprusest, andes edasi ühtaegu autentse ja universaalse sõnumi. "Välguga löödud" on elu ja loomingulisuse tähistamine läbi kinokunsti, mis mõjub väga ajakohase ja vajalikuna."

ŽÜRII POOLT MAINITUD
"Merevaatega tuba" (Eesti, 2020)
Režissöör: Leonid Shmelkov

F_1_Room_with_a_Sea_View.jpg

Žürii kommentaar: "Kaasahaarav loo jutustamine selle parimal kujul, "Merevaatega tuba" on mitmekihiline film armastusest selle puhtaimas vormis: toores ja segane, kuid samas humoorikas, aus ja siiras. Lummav maiuspala, mis pakatab originaalsusest ja loomingulisusest, avaldades žüriile muljet sügavuse ja filmi võimega lähemal vaatlemisel avada ootamatuid üllatusi."

ANIMA VÕISTLUSPROGRAMM
Žürii: Jury: Agnés Bizzaro, Oskar Lehemaa, David Sproxton

PARIM LÜHIFILM
Esitleja: PÖFF
"Kullakallis" (Prantsusmaa, 2020)
Režissöör: Paul Mas

Žürii kommentaar: "See film kasutab animatsiooni kunstlikkust, et pääseda valusalt lähedale elulistele teemadele. Žürii hindab filmi lihtsat stiili ning täpsekäelist loo jutustamist, mille kaudu tuuakse vaatajateni keerulised teemad, mis jäävad nendega veel peale viimseid lõputiitreid."

ŽÜRII POOLT MAINITUD
"Suveniir" (Prantsusmaa, 2020)
Režissöör: Bastien Dubois

F_1_Souvenir_Souvenir.jpg

Žürii kommentaar: "Eraldi toome välja filmi, kus kasutades suurepärast kombinatsiooni animatsioonistiilidest, tuuakse vaataja silmade ette lugu sõjatraumadest, perekonfliktidest ning lõppude lõpuks ka loomeprotsessist. Žürii leiab, et see film suudab 15 minuti jooksul öelda rohkemat, kui suurem osa filme 90 minutiga."

PARIM LASTEANIMATSIOON
"Matilda ja varupea" (Leedu, 2020)
Režissöör: Ignas Meilūnas

F_1_matilda_and_the_spare_head.jpg

Žürii kommentaar: "Imetabane erksates toonides animeeritud rännak suure pinge all elava lapse ellu, kes on üllatusi täis teekonnal leidmaks oma iseseisvust ning kinnitamaks oma iseloomu. Tegemist on iroonilise ja värske looga tugevast tüdrukust, kes leiab viisi, kuidas hoida oma vaim nii vabana kui võimalik."

ŽÜRII POOLT MAINITUD LASTEANIMATSIOON
"Pink" (Suurbritannia, 2020)
Režissöör: Rich Webber

Žürii kommentaar: "Film, millel on niivõrd täiuslik ajastus, kus animatsioon väljendub oma parimal kujul; nii täis huumorit ja emotsiooni, ja see kõik on mahutatud lühikesse vormi."

NEW TALENTS ŽÜRII AUHIND PARIMALE TUDENGIANIMATSIOONILE
Esitleja: Eesti Kunstiakadeemia
"Olen siin" (Poola, 2020)
Režissöör: Julia Orlik

F_1_Im_Here.jpg

Žürii kommentaar: "Minimalistliku lähenemisega heidab film võimsa pilgu perekonnadünaamikale ühe naise viimastel elupäevadel. Žürii tunnetas julgust lähenemises, kus subjekt on otseses mõttes esiplaanil ja keskpunktis, seistes silmitsi armastuse, kaotuse ja üksilduse teemadega liigutaval, tundlikul ja emotsionaalselt laetud viisil."

NEW TALENTS ŽÜRII POOLT MAINITUD TUDENGIANIMATSIOON
"Must lammas" (Prantsusmaa, 2019)
Režissöör: James Molle

F_1_Black_Sheep_Boy.jpg

Žürii kommentaar: "Värske ja energilise tunnetusega, ehkki retrostiilis film tegeleb eksistentsiaalsete küsimustega, mis tabavad meid kõiki, kui leiame end univesumis kadununa. See ajas meid ka naerma!"

LÜHIFILMI VÕISTLUSPROGRAMM
Žürii: Jason Anderson, Jessie Mangum, Tambet Tuisk

PARIM LÜHIFILM
Esitleja: Nafta Films
"Sinu ja Milagrose vahel” (Colombia, 2020)
Režissöör: Mariana Saffon

F_1_Between_You_and_the_Milagros.jpg

Žürii kommentaar: “Žüriile avaldas muljet filmi peen sisevaade ema ja tütre vahelisele keerulisele suhtele, peategelase vapustav näitlejatöö ning imeilus filmikeel. Režissöör näitab tähelepanuväärset oskust, hoolivust ja enesekindlust, tuues järk-järgult vaatajateni kõik suhtekihid, mis tegelaskujude vahel eksisteerivad.

ŽÜRII POOLT MAINITUD
"David" (Ameerika Ühendriigid, 2020)
Režissöör: Zachary Woods

F_1_David.jpg

Žürii kommentaar: "Lisaks säravate ja üllatavate näitlejatööde kolmikule tõestab see komöödia, et on korraga sama palju selgepilguline kui humoorikas."

NEW TALENTS ŽÜRII AUHIND PARIMALE TUDENGIFILMILE
Esitleja: Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
"Anita” (Ameerika Ühendriigid, 2020)
Režissöör: Sushma Khadepaun

Žürii kommentaar: “Žüriid tabas filmitegija julgus, intelligentsus ja vaprus kujutamaks lõhet naise oodatud autonoomia ja tegevusvõimekuse ning karmide piirangute vahel, mida ei suru talle peale ainult ühiskond, vaid ka inimesed tema kõige lähedasemates suhetes. Filmitegija saavutab oma ambitsioonid läbi filmi täpsete kompositsioonide, tundlike näitlejatööde ja tõusvate pingete."

ŽÜRII POOLT MAINITUD
“Katkised juured” (Hispaania, 2019)
Režissöör: Alberto Gross

F_1_Broken_Roots.jpg

Žürii kommentaar: "Žüriil on hea meel tunnustada filmi noorte näitlejate tähelepanuväärsete etteastete ja empaatia eest, mida film väljendab tegelaskujude vastu, kes on sattunud tugevalt ja laialt resoneeruvasse ning keerulisse olukorda."

Võidufilme saab näha pühapäeval, 22. novembril kell 21.00 Coca-Cola Plazas ning pühapäeval, 29. novembril kell 13.15 Tartus Athena keskuses ja kell 16.00 Tallinnas kinos Artis,

Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts kestab veel kuni kolmapäevani, 25. novembrini ning leiab aset Tallinnas ja Tartus.

24. Pimedate Ööde filmifestival jätkub kuni 29. novembrini.

Artikkel muudetud 25. novembril.