Shorts tähistab PÖFFi 25. juubelit
Uudis
Pöffihunt

16.-24. novembrini toimuv PÖFF Shorts teeb kingituse Pimedate Ööde filmifestivalile väärika 25. juubeli puhul.

Lühifilmide ja -animatsiooni festival PÖFF Shorts valmistab ette uut kava täis üllatusi: uute kassettidega naasevad nii värsked kui juba populaarsed filmiprogrammid.
Pimedate Ööde filmifestivali 25. juubeli puhul on kavas eriprogrammid ja -üritused. Millised täpsemalt, avalikustame järgnevate kuude jooksul.

Festivalil on kolm võistlusprogrammi – rahvusvahelised lühifilmi ja animatsiooni programmid ning rahvuslik võistlusprogramm. Kolm žüriid annavad välja viis auhinda, nende hulgas parima tudengifilmi auhinna nii animatsiooni kui mängufilmi kategoorias.

Alates 2020. aastast on PÖFF Shorts Ameerika filmiakadeemia poolt tunnustatud festival. Parima lühi-, parima lühianima- ja parima Eesti filmi tiitli võitjatel õigus kandideerida Ameerika filmiakadeemia auhinnale.

Euroopa Filmiakadeemia (EFA) poolt tunnustatud festivalina esitab PÖFF Shorts alates 2019. aasta sügisest igal aastal ühe filmi oma programmist EFA nõukogule, kes omakorda valib neist välja 5 nominenti parima Euroopa Lühifilmi auhinnale. PÖFF Shorts on ka BAFTA kvalifikatsiooniga festival ja Short Film Conference võrgustiku liige.

PÖFF Shorts toimub 2021. aastal viiendat korda.