Shortsi EFA nominent on selgunud
Uudis
Päevatoimetaja
  1. Pimedate Ööde filmifestivali auhinnatseremoonial kuulutati välja parim lühike mässaja ja lühifilminominatsioon Euroopa Filmiakadeemia auhindadele.

EFA lühifilmi nominatsiooniõiguse pälvis Stephen Vuillemini animafilm „Omamoodi testament" (Prantsusmaa, 2023), milles noor naine satub internetis peale animatsioonile, mis on loodud tema isiklike selfide põhjal. Identiteedivargusest pajatav teos linastus rahvusvahelises anima võistlusprogrammis, mille võidufilm „Südameaed" kuulutati välja PÖFF Shortsi auhinnatseremoonial 11. novembril.

PÖFFi lõputseremoonial kuulutati välja ka parim lühifilm „Põhjusega mässajate" võistlusprogrammis. Tiitli pälvis režissöör Will Niava film „Element” (Elevandiluurannik, 2023).

„Riigist, mis pole tuntud filmikunsti poolest, on ilmunud kaunilt üles võetud ja ilusate näitlejatöödega film noorest pisisulist, kes peaaegu kaotab oma elu jälitades pimesi raha,” resümeeris žürii, kuhu kuulusid Jim Stark, Mania Akbari ja Andrius Blaževičius.

F_1_Element
Kaader filmist „Element”.

PÖFFi esitlevad Elisa ja Nordic Hotel Forum. Festivali peapartnerid on Cramo, National Geographic, Postimees, Solaris, Alexela, Lido ja Elke.