Shorts @ PÖFF 2021
PÖFFi veebikino alustab lühifilmidega
Uudis
Päevatoimetaja

Alates tänasest kuni nädala lõpuni saab Pimedate Ööde filmifestivali veebikinos näha nii värskelt PÖFF Shortsil esilinastunud Eesti filme kui rahvusliku võistluse võidufilmi, Teresa Juksaare "Kuningat".

Virtuaalsesse kinosaali jõuab suurem osa Shortsi kolmest võistlusprogrammist, mille võitjad kuulutati välja möödunud nädalavahetusel. Festivali kõrvalprogrammid ilmuvad veebikinno kolmapäeval, 24. novembril.

"Paradoksaalselt võimaldab pandeemiale vastuseks sündinud PÖFFi veebikino meil täna näidata kvaliteetkino palju laiemale publikule," sõnas PÖFF Shortsi juht Grete Nellis.

Ameerika filmiakadeemia ja Euroopa Filmiakadeemia kvalifikatsiooniga festival koosneb kolmest võistlusprogrammist ja kõrvalprogrammist, kus on esindatud kuni 40-minutilised dokumentaal-, anima- ja mängufilmid. Nende hulgas on nii auhinnatud autorikino, tantsufilme, õudus- ja fantaasiafilme kui kogupereanimat.

Lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts kestab kinodes veel 24. novembrini. Valikut PÖFFi programmist saab veebikinos näha alates 29. novembrist.