Shorts @ PÖFF 2020

PÖFF kaitseb metsi lageraie eest

Pimedate Ööde filmifestival annetab ka sel aastal iga festivali kavva esitatud linateose registreerimistasust ühe euro metsade kaitseks.

Baltic Short Residency kutsub filmitegijaid ja stsenariste

Kolmas Baltic Shorts Residency toimub Leedus 1.-20. juunini. Avaldusi on võimalik saata kuni 18. aprillini.

PÖFF viib filmihariduse igasse Eesti kooli

PÖFF avab filmiõppe edendamiseks ja filmihariduse Eesti üldhariduskoolidesse viimiseks õppeplatvormi. Mitmekesistel kursustel nii õpilastele kui ka õpetajatele saavad filmikunsti õppida kõik kooliastmed Eestis. Filmist on kujunenud üks tarbitavamaid meediume ning selle õpetamine koolides, sarnaselt teistele õppeainetele on täna väga oluline.

PÖFFi veebikino on avatud!

PÖFFi veebikino on aasta ringi tegutsev virtuaalne kinosaal, milles toome iga kuu Sinuni valiku põnevaid ja erilisi PÖFFi programmis linastunud filme.

Filmide esitamine PÖFFi kavva on alanud

Pimedate Ööde filmifestival hakkas vastu võtma filme, mis soovivad kandideerida festivali kavva.

Late Night Love: Iha jõud

Teiste inimeste iha, selle erinevad vormid, maitsed ja lõhnad, on inimesi alati ahvatlenud, kutsunud vaatama ja uudistama, isegi kui seda ei tehta avalikult, vaid ettevaatlikult magamistoa akna kardinate vahelt piiludes või hämaras kinosaalis istudes.

„Made in Corona“: peegeldus mööduvale ajahetkele

On üldtuntud tõde, et loo mõte selgub alles lõpus, ning nii on ka päriselu draamades. Sündmuse tähendus on midagi, mida me adume alles pärast sündmuse toimumist, siis kui meil on aega reflekteerida toimunu üle. Seega võib koroonateemaline lühifilmiprogramm tekitada kinohuvilises ettevaatlikkust: mida on meil praegu öelda alles toimuva, mitte lõpetatud olukorra kohta?

PÖFF Shorts kuulutas välja võitjad

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts kuulutas välja kuue võistlusprogrammi võidufilmid.

PÖFF Shorts teeb kummarduse Eesti animatsiooni Pühale Kolmainsusele

Eesti animatsiooni Püha Kolmainsuse – Elbert Tuganovi, Heino Parsi ja Rein Raamatu tänavuste juubelite puhul toovad Eesti Animatsiooni Liit ja PÖFF Shorts meistrite tööd kinolinale Tallinnas ja Tartus.

Täna algab PÖFF Shorts

Alates tänasest saab kinodes vaadata Pimedate Ööde filmifestivali kärgfestivali PÖFF Shorts programmi, milles leiab kokku 305 lühifilmi ja -animatsiooni. Maailmaesilinastusi on tänavu 40.

PÖFF Shorts toob populaarse viiruse kinoekraanile

Pandeemia, tüütud naabrid ja armastus 2+2 ajastul - need on vaid mõned teemad lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shorts lühifilmikogumikus "Made in Corona: lood seestpoolt", mis koosneb tervenisti koroonaviiruse ajal tehtud lühifilmidest.

PÖFF rakendab rangeid ohutusmeetmeid

Pimedate Ööde filmifestival rakendab koostöös juhtivate meditsiiniasutustega ulatuslikke ohutusmeetmeid, et tagada külastajatele turvaline kinoskäik ja vältida koroonaviiruse levikut.

Tantsufilmide kogumik: kineetilised jutustused

Kuuest tantsufilmist koosnevas kogumikus mängivad narratiivid allegooria, ühiskonnakriitika ning tegelikkuse abstraktsusega. Nende filmide esteetiliste lähenemiste ja stiilide vahel saab leida elegantseid ühisjooni, mis moodustavad kokku ainulaadse kinoelamuse.

Kväärid kassetid 2020. aasta PÖFFil

Helgi Saldo, kodanikunimega Heinrich Sepa kokku pandud kvääride lühifilmikassetide esimene osa keskendub küsimustele mehelikkuse piiridest, teise kasseti keskmes on naiselikkuse piirid tõsielulistes lugudes.

Täna algab PÖFF

Täna õhtul avatakse pidulikult 24. Pimedate Ööde filmifestival.

PÖFF Shortsi lühifilmid jõuavad esmakordselt bussidesse

PÖFF Shorts alustab tänasest lühifilmide ja animatsioonide erilinastust kõikides Lux Expressi bussides, kus teiste filmide hulgas tuleb näitamisele Busani lühifilmifestivalil peaauhinna võitnud Eesti must komöödia "Virago".

Rein Raamat sai PÖFFil kätte tähtsa animatsiooniauhinna

Rahvusvaheline animatsiooni assotsiatsioon ASIFA andis oma elutööauhinna Rein Raamatule.

PÖFF Shorts annab Eesti filmile võimaluse jõuda Oscaritele

Pimedate ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestival PÖFF Shorts valis 79 lühi- ja animafilmi seast välja 24 teost, mis võistlevad rahvusliku võistlusprogrammi tiitlile. Võitjal on tänavu esmakordselt võimalus saada õigus Oscari nominatsioonile.

PÖFF Shorts avalikustas rahvusvahelise võistlusprogrammi

Ameerika filmiakadeemia poolt tunnustatud lühifilmide ja animatsiooni festivalile PÖFF Shorts saadeti tänavu üle 4000 filmi, millest võistlevad kokku kahes rahvusvahelises võistlusprogrammis 115 lühi- ja animafilmi.

PÖFF laieneb üle terve Eesti

Esimest korda saab Pimedate Ööde filmifestivali külastada igas Eestimaa nurgas, kuhu ulatub internet.

PÖFF Shorts kutsub tantsule

Alates 2018. aastast alates on andnud PÖFF Shorts oma pöffihundi lõuendina üle kodumaisetele kunstnikele, et kinni püüda seda, mis maailmas parasjagu sünnib - kas unes või ilmsi. 2020. aasta festivali identiteedi autoriks on tänavakunstnik ja illustraator Ingmar Järve.

PÖFF aitab päästa metsi

Pimedate Ööde filmifestival annab iga festivalile esitatud linateose registreerimistasust ühe euro lageraiete peatamiseks.

HÕFF kuulutas välja parima lühifilmi

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali lühifilmide konkursi võitis Norra õuduskomöödia „Downid ja surnud”.

HÕFFi lühifilmide võistlus kolib internetti

Esimest korda saab Euroopa lühikeste õudus-, ulme- ja fantaasiafilmide võistlusele kaasa elada internetis.

PÖFF Shorts toetab koroonaviiruse vastu võitlevat filmifestivali

Vastukaaluks koroonaviiruse levikule tekkis uus filmifestival „My Darling Quarantine” („Mu kallis karantiin”), mis näitab internetis tasuta maailma parimaid lühifilme.

Ameerika filmiakadeemia tunnustas PÖFF Shortsi

Ameerika filmiakadeemia lisas Pimedate Ööde filmifestivali alafestivali PÖFF Shorts nende festivalide nimekirja, mille võidufilmidel on õigus kandideerida Oscarile.

PÖFF Shorts kuulutas välja võidufilmid

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts kuulutas eilsel, Olmeulmade kollektiivi poolt lavastatud auhinnatseremoonial 24. novembril klubis Hollywood välja viie võistlusprogrammi võitjad.

Põhjala Tehas ja PÖFF Shorts näitavad öö läbi kino

Pimedate Ööde Filmifestivali kärgfestival PÖFF Shorts kolib täna, 21. novembril Põhjala tehasesse, kus näidatakse hilisõhtust varajaste hommikutundideni lühifilme ja animatsioone.

PÖFF Shorts korraldab A-klassi kokkutuleku

Lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shortsi erilinastustel „PÖFF: A-klassi kokkutulek” tulevad näitamisele nii Yorgos Lanthimose, Peter Stricklandi kui Sudhanshu Saria uusimad lühiteosed.

Late Night Love: Huumor, hullus ja fetišid

“Late Night Love” sessioonid on PÖFF Shortsil ikka ühed rahvarohkemad olnud. Hilisõhtused erootilised, seksuaalsust uurivad või lihtsalt tavapärasest pisut “eksplitsiitsemad” filmid on lisaks julgele teemavalikule tihti teostatud ka eksperimentaalsemas tehnikas ning pakuvad publikule hea annuse huumorit. Ei ole erandiks seegi aasta – “Late Night Love” programmi valitud 9 filmi seast leidub midagi igale maitsele.

Kväärid armulinnukesed PÖFF Shortsil

Kvääride armulinnukeste kassett “Queer I: Lovebirds” toob ekraanile suhted, mis ei ole kuigi lihtsad. Need filmid ei pretendeeri ka mingisugusele muule moraalsele eeskujule, kui näidata seksuaalsuse väljendusi, tundeid ja olukordi võimalikult täpselt ja mitmeplaaniliselt. Illusioonide värvid on muutunud, inimeseks olemise kultuuri määravad töötingimused ja seadusandlus sama palju kui varem, aga nüüd on portreteeritud nende inimeste lood, kes varem filmimaastikku nii ei huvitanud.

Araabia fookus: Animaatori vastutus

Sel aastal pöörab PÖFF pilgu Araabia poole nii suur- kui väikevormides. Lisaks 14 täispikale mängufilmile PÖFFi eriprogrammis, saab PÖFF Shortsi raames näha ka 7 animatsiooni aastatest 2012-2018.

Lühikad lastele: unistused ja hällilaulud

PÖFF Shortsil linastuvad esmakordselt lühifilmid lastele, millest kirjutas lähemalt Elina Naan.

Black Nights Comedy: pisut naerda, mõelda ja oma silmi mitte uskuda

Põhjala tehases aset leidva Black Food Festivali raames linastuv filmikassett “Black Nights Comedy” nendib tõsiasja, et lühivorm ja komöödia on vanad sõbrad.

Erilaadne pilguheit araabia rahvaste igapäevaellu

Araabiakeelsete ja -maiste lühifilmide valikut tänavusel PÖFF Shortsil iseloomustab rahutus vagase ja panetunud fassaadi taga. Vaataja näeb paeluvaid pilte igapäevaelu unistustest ja ahastusest, helgusest ja julmusest.

PÖFF Shorts valib esmakordselt kandidaadi Euroopa Filmiauhinnale

Pimedate Ööde filmifestivali kärgfestival PÖFF Shorts saab tänavu esimest korda nomineerida lühi- või animafilmi, mis kandideerib Euroopa Filmiakadeemia (EFA) 2020. aasta parima lühifilmi auhinnale.

PÖFF kuulutas välja mässavad filmid

Pimedate Ööde filmifestivali võistlusprogramm „Põhjusega mässajad” toob vaatajate ette filmid, mis paistavad silma otsingulisema vormi või provotseerivama sõnumi poolest. Programmi kuuluvad teist aastat järjest ka lühifilmid, mis võistlevad Lühikeste Mässajate auhinnale.

PÖFF Shortsi rahvuslikus võistlusprogrammis võistlevad uusimad Eesti lühi- ja animafilmid

Koguni 17 uut Eesti mängu-, dokumentaal- ja animafilmi tunnustatud filmitegijatelt ja tudengitelt võistlevad PÖFF Shortsi lühifilmide rahvuslikus võistlusprogrammis.

PÖFF Shorts avalikustas animatsiooni võistlusprogrammi

Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestivali PÖFF Shorts võistlusesse saadetud lühianimatsioonidest valiti välja 42 filmi kahte rahvusvahelisse anima võistlusprogrammi.

Vaata tänavust PÖFF Shortsi visuaali!

Alates 2018. aastast alates annab PÖFF Shorts oma pöffihundi kui lõuendi üle tuntud ja vähemtuntud kunstnikele, et koos nendega luua ühe tõelise unenäo. 2019. aasta festivali identiteedi autoriks on kunstnik Helmi Arrak, kellelt küsisime, mis teda visuaali loomisel inspireeris.

PÖFF Shortsil seisavad Eesti filmitegijad kõrvuti maailma parimatega

Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestival PÖFF Shorts on üle 3300 saadetud filmi hulgast välja valinud 40 lühifilmi kahte rahvusvahelisse võistlusprogrammi, kus on esindatud ka kohalikud filmitegijad.

Suur tunnustus: PÖFF sai vabatahtlike sõbra märgi

Pimedate Ööde filmifestival sai täna kätte vabatahtliku sõbra märgi, millega tunnustatakse organisatsioone, kes on silma paistnud vabatahtlike kaasamisega. Tegu on kvaliteedimärgisega, mis näitab vabatahtlikega tegelemise kõrget professionaalset taset.

Ärapõlatud filmid tulevad taas

Teist aastat järjest leiab PÖFF Shortsil aset eriseanss “The Rejected Shorts Picture Show”, kus teine võimalus antakse maailma halvimatele lühifilmidele. See on ainulaadne halbade filmide kollaaž, mis koosneb linateostest, mida autorid ise on pidanud ühel või teisel moel läbikukkumiseks.

PÖFF kutsub vabatahtlikuks!

Vabatahtlikud on festivali algusest peale olnud korraldustiimi lahutamatuks osaks ilma kelleta PÖFFi korraldada ei saaks. Selgi aastal otsime rohkem kui 400 särasilmset vabatahtlikku, kes aitaksid meil korraldada üht Eesti esindusüritust.

Filmide esitamine Shortsile on lõppenud

Filmide esitamine rahvusvahelisele lühifilmide ja animatsiooni festivalile PÖFF Shorts on nüüd lõppenud. Festivalile saadeti üle 4100 filmi, millest animatsioone oli ligemale 600.

PÖFF Shorts näitab Põhjala tehases armastusfilme

Eelsoojendusena 12.-17. augustini Tartus toimuvale PÖFFi armastusfilmide festivalile Tartuff, toob Pimedate Ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestival PÖFF Shorts 16. juulil Põhjala tehasesse valiku lühifilme armastusest.

22. Pimedate Ööde filmifestival arvudes

22. Pimedate Ööde filmifestival on läbi, 2018. aasta samuti – aeg on teha kokkuvõtteid.